Navigace

Obsah

Péče o OSOBY se zdravotním znevýhodněním

Jedná se o velice diferencovanou skupinu lidí (dle typů znevýhodnění – zrakové, sluchové, tělesné, mentální, duševní onemocnění nebo kombinované). Každý tento typ zdravotního znevýhodnění přináší jiné potřeby a problémy. Tento odkaz se bude věnovat důležitým informacím nejen pro osoby se znevýhodněním, ale i pro jejich rodiny a ošetřovatele (volnočasové aktivity, půjčování kompenzačních pomůcek, legislativa, sociální služby a další).

Aktuality - PÉČE O OSOBY SE ZDRAVOTNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM

13.05.2019

1

Na rovinu o duševním zdraví a nemoci

Iniciativa NA ROVINU usiluje o snížení stigmatizace a diskriminace lidí s duševním onemocněním a zlepšení gramotnosti a přístupu k duševnímu zdraví.

Detail

05.09.2018

Týdny pro duševní zdraví 2018 – nový vzhled – nový partner – spojujeme síly 1

Týdny pro duševní zdraví 2018 – nový vzhled – nový partner – spojujeme síly

Od 10. září do 10. října 2018 budou opět po celé republice probíhat osvětové, kulturní a informační akce na podporu duševního zdraví v rámci kampaně Týdny pro duševní zdraví (TDZ). Tuto nejstarší a nejúspěšnější destigmatizační událost v ČR pod hlavičkou Fokusu ČR a dalších spřátelených organizací začal letos podporovat i tým projektu Destigmatizace Národního ústavu duševního zdraví a Iniciativa NA ROVINU. Díky této spolupráci vzniklo nové logo kampaně a od září by měla být k dispozici nová podoba webových stránek s on-line přihláškou pro všechny akce. Společně tak budeme mít větší sílu při celkové propagaci kampaně TDZ!

Detail

27.06.2018

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům 2

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Pardubice - Regionální kancelář CzechInvestu ve spolupráci s Pardubickým krajem a Českou abilympijskou asociací uspořádala v Integračním centru Kosatec poprvé v České republice pilotní seznamovací akci pod názvem „Social Market Forum“. 17 sociálních podniků a 13 obvykle velkých průmyslových zaměstna

Detail

15.04.2018

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním 1

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním

Detail

19.02.2018

Práva postižených pod dohledem ombudsmanky. Šabatová se chce hendikepovaným věnovat komplexněji 2

Práva postižených pod dohledem ombudsmanky. Šabatová se chce hendikepovaným věnovat komplexněji

Veřejná ochránkyně práv od 1. ledna sleduje také dodržování práv postižených lidí. Zaměří se především na vzdělávání, práci, na přístup postižených lidí do budov či na sociální ochranu. Ombudsmanka Anna Šabatová to řekla v pondělí na tiskové konferenci.

Detail