Navigace

Obsah

PÉČE O Seniory

Díky celoevropskému trendu stárnutí populace jsou senioři největší cílovou skupinou uživatelů sociálních služeb. Tento odkaz se bude věnovat důležitým informacím nejen pro seniory, ale i jejich rodiny a ošetřovatele (volnočasové aktivity pro seniory, půjčování kompenzačních pomůcek, nemoci stáří, hospicové službě, paliativní péči a další).

Aktuality - Péče o seniory

16.04.2019

1

Čtvrtletník zpravodaje Senior bez nehod

Čtvrtletník zpravodaje Senior bez nehod je součástí projektu Senior bez nehod. Je určen pro všechny, kterých se problematika bezpečnosti chodců, cyklistů i řidičů dotýká. Bližší informace o projektu najdete na www.seniorbeznehod.cz.

Detail

09.10.2018

JE POTŘEBA ŘEŠIT CHUDOBU NA VENKOVĚ, SHODUJÍ SE ODBORNÍCI 2

JE POTŘEBA ŘEŠIT CHUDOBU NA VENKOVĚ, SHODUJÍ SE ODBORNÍCI

Strážnice/Praha, 19. 9. 2018 - Chudoba a sociální vyloučení venkovanů - na to se zaměří nová spolupráce místních akčních skupin a Agentury pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR. Na venkově přitom žije v Česku už jen čtvrtina obyvatelstva.

Detail

14.09.2018

V České republice vzniknou centra excelence paliativní péče 2

V České republice vzniknou centra excelence paliativní péče

Nadační fond Avast vyhlásil otevřenou výzvu v rámci 5. ročníku programu „Spolu až do konce“ zaměřeného na paliativní péči. Cílem je podpořit vznik center excelence na půdě nemocnic i hospiců a šíření dobré praxe v tomto v České republice donedávna opomíjeném odvětví.

Detail

06.08.2018

Domácí péče stagnuje, výdaje rostou 2

Domácí péče stagnuje, výdaje rostou

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR domácí zdravotní péči na konci roku 2016 využívalo 142 tisíc pacientů. Jejich počet se v posledních deseti letech zvýšil o necelých 7 tisíc. Počet lidí starších 65 let v tomto období vzrostl o více než 500 tisíc.

Detail

11.06.2018

Aktivní život seniorů je potřeba podporovat, říká hejtman Netolický 2

Aktivní život seniorů je potřeba podporovat, říká hejtman Netolický

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek ráno s prezidentem spolku Senioři České republiky, bývalým senátorem Vladimírem Drymlem a předsedou krajské organizace Emilem Eflerem. Spolek byl až do loňského roku znám jako Svaz důchodců České republiky a je jednou z organizací zajišťu

Detail