Navigace

Obsah

PÉČE O OSOBY OHROŽENÉ ZÁVISLOSTMI

Tento odkaz se bude věnovat důležitým informacím pro osoby ohrožené závislostmi, pro jejich rodiny a další blízké. Za osoby ohrožené závislostmi jsou považováni uživatelé legálních a nelegálních drog, ale také osoby ohrožené návykovým chováním (gamblerství, závislost na internetu, poruchy příjmu potravy apod.).

Aktuality - PÉČE O OSOBY OHROŽENÉ ZÁVISLOSTMI

28.09.2018

ČR se připojila k dohodě o potírání on-line hazardu 2

ČR se připojila k dohodě o potírání on-line hazardu

Česká republika se stala jedním z patnácti signatářů mezinárodní dohody o spolupráci v oblasti internetových her, které stojí v šedé zóně mezi počítačovými hrami a ilegálním hazardem.

Detail

28.08.2018

Češi pijí hodně a rizikově. 1,5 milionu lidí má nakročeno k závislosti 2

Češi pijí hodně a rizikově. 1,5 milionu lidí má nakročeno k závislosti

Více než 1,5 milionu dospělých Čechů a Češek pije rizikově, zhruba téměř každý pátý (17–20 %). Z toho u více než 500 tisíc lidí má pití alkoholu výrazné škodlivé dopady na jejich fyzické či duševní zdraví. Jedná se podle odhadů o 5–8 % dospělých obyvatel.

Detail

20.06.2018

Cesty za inspirativní evropskou praxí: služby pro závislé děti. Monar, Polsko (1. díl) 2

Cesty za inspirativní evropskou praxí: služby pro závislé děti. Monar, Polsko (1. díl)

V rámci projektu MPSV „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“ zavítali pracovníci odborného týmu zabývající se inovacemi v tématu „Děti s rizikovým užíváním návykových látek“ do Polska. Navštívili zde organizaci Monar, jednoho z nejstarších a největších poskytovatelů adikt

Detail

13.05.2018

Bez tabletu se vztekají a řvou. Dětí závislých na technice přibývá 2

Bez tabletu se vztekají a řvou. Dětí závislých na technice přibývá

Některé děti umí používat tablet nebo chytrý mobilní telefon dřív, než řeknou první slovo. Má to ale svá úskalí. Moderní technologie jim sice pomáhají rozvíjet schopnosti, jenže nadměrné hraní on-line her nebo chatování na sociálních sítích může vyvolat závislost.

Detail

29.11.2017

Národní strategie protidrogové politiky

Národní strategie ukazuje jak je na tom ČR a jak je potřeba řešit zavislosti. Tato strategie navazuje na strategii 2005 - 2008.Tato strategie je také vypracovaná v kontextu EU.

Detail