Navigace

Obsah

Péče o OSOBY se zdravotním znevýhodněním

Jedná se o velice diferencovanou skupinu lidí (dle typů znevýhodnění – zrakové, sluchové, tělesné, mentální, duševní onemocnění nebo kombinované). Každý tento typ zdravotního znevýhodnění přináší jiné potřeby a problémy. Tento odkaz se bude věnovat důležitým informacím nejen pro osoby se znevýhodněním, ale i pro jejich rodiny a ošetřovatele (volnočasové aktivity, půjčování kompenzačních pomůcek, legislativa, sociální služby a další).

Aktuality - PÉČE O OSOBY SE ZDRAVOTNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM

27.06.2018

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům 1

Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům

Pardubice - Regionální kancelář CzechInvestu ve spolupráci s Pardubickým krajem a Českou abilympijskou asociací uspořádala v Integračním centru Kosatec poprvé v České republice pilotní seznamovací akci pod názvem „Social Market Forum“. 17 sociálních podniků a 13 obvykle velkých průmyslových zaměstnavatelů dostalo šanci se vzájemně v šestiminutových intervalech seznámit, představit své služby a výrobky a pokusit se nalézt prostor pro spolupráci. Akce, která byla první svého druhu v České republice.

Detail

15.04.2018

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním 1

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním

Stigma v sociální práci s lidmi s duševním onemocněním

Detail

19.02.2018

Práva postižených pod dohledem ombudsmanky. Šabatová se chce hendikepovaným věnovat komplexněji 1

Práva postižených pod dohledem ombudsmanky. Šabatová se chce hendikepovaným věnovat komplexněji

Veřejná ochránkyně práv od 1. ledna sleduje také dodržování práv postižených lidí. Zaměří se především na vzdělávání, práci, na přístup postižených lidí do budov či na sociální ochranu. Ombudsmanka Anna Šabatová to řekla v pondělí na tiskové konferenci.

Detail

18.12.2017

Italský lékař Lorenzo Toresini radí zrušení psychiatrických léčeben v naší zemi  1

Italský lékař Lorenzo Toresini radí zrušení psychiatrických léčeben v naší zemi

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích hostila v prvních listopadových dnech světově významného psychiatra Lorenza Toresiniho. Ten mluvil o zkušenostech se zaváděním domácí péče o lidi s duševním onemocněním. V Itálii zašli tak daleko, že zákonem zrušili psychiatrické léčebny v celé zemi.

Detail

29.11.2017

Národní plán podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015–2020

Národní plán podpory se snaží hledat možnosti jak odstranit existující bariéry bránící osobám se zdravotním postižením účastnít se plnohodnotného života ve společnosti.

Detail